مقالات گازي
مقالات جديد كازي
نويسندگان
لینک دوستان
آمار
امروز : 12
دیروز : 10
افراد آنلاین : 1
همه : 139
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

گاز r290

گاز R290 كه همان گاز پروپان است با فرمول شيميائي C3H8 جزو گازهاي طبيعي است كه به دليل ظرفيت سرمادهي بالا و در نتيچه مصرف كمتر در مقايسه با گازهاي برودتي مشابه، مورد توجه صنايع برودتي جهان قرار گرفته است
گاز R290 يك جايگزين مناسب براي گاز R22 است.
از مزاياي مهم گاز R290 سازگاري آن با لايه ي ازن است.
در حال حاضر اكثر كمپاني هاي توليد كننده كمپرسور با توجه به سرمايش بالاتر گاز R290 و نقش اين گاز در صرفه جوئي مصرف برق ، كمپرسورهاي مخصوص R290 توليد مي كنند.
يكي از مشكلات گاز R290 ، قابليت اشتعال بالاي آن است كه اين مشكل نيز با استفاده از تجهيزات مدرن در خط توليد و همچنين روش ها و تجهيزات مورد نياز در نگهداري و استفاده از مخزن گاز در كارخانجات قابل حل مي باشد و هيچ گونه جاي نگراني در مصرف آن وجود ندارد.
شركت فاران صنعت توانائي تامين گاز R290 را در سيلندرهاي قابل شارژ 50 ليتري دارا مي باشد .
سيلندر هاي يكبار مصرف گاز R290 به رنگ قرمز مي باشد.

ادامه مطلب در :

گاز r290

 

گاز دي اكسيد كربن اولين بار در قرن هفدهم توسط شيميداني به نام "جان باپتيست " شناسائي شد.
بدليل وجود فلوئور كه الكترونگاتيوترين عنصر جدول تناوبي است در گاز سولفور هگزا فلورايد، اين گاز بعنوان يك عامل مهم و حياتي در جذب الكترون هاي آزاد و ايجاد محيطي عايق بسيار پركاربرد است.
گاز نيتروژن يا ازت كوچكترين عضو از گروه پانزدهم جدول تناوبي است كه نماد آن N  و عدد اتمي آن ۷ است. گاز نيتروژن معمولاً به صورت يك گاز غير فلزي، دو اتمي، بي اثر، بي رنگ، بي مزه و بي بو است كه ۷۸% جو زمين را در بر گرفته و عنصر اصلي در بافتهاي زنده است.
با اطلاع مي رساند برخي ديگر از گاز ها در صنعت قابليت استفاده  بعنوان گاز مبرد را دارند از جمله گاز آمونياك ، گاز گوگرد دي اكسيد و هالوكربن هايي كه فاقد تركيبات هالوژنه باشند مثل گاز پروپان و بوتان .
گاز سولفور هگزا فلورايد داراي پايداري بالاي شيميائي تحت قوس الكتريكي مي باشد كه از اين خاصيت در عايق بندي تجهيزات فشار قوي استفاده مي شود.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: گاز r290،
موضوع:
[ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۱۲:۲۶ ] [ احمدوند ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب